Sağlık (Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 07.06.2022 - 16:37, Güncelleme: 07.06.2022 - 16:37

‘Zorluk içeren ameliyatları merkezimizde yapıyoruz’

 

‘Zorluk içeren ameliyatları merkezimizde yapıyoruz’

Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nde karaciğer nakli olan Bolu Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar taburcu oldu. Çağlar, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ile birlikte gazetecilere açıklamada bulundu.
Uzun süredir karaciğere bağlı rahatsızlığından dolayı tedavi gören Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nde karaciğer nakli oldu. Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliğinde düzenlenen basın toplantısında konuşan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar’ı şifayla taburcu ettiklerini söyledi. Kızılay, Çağlar’ın 26 Nisan’da Turgut Özal Tıp Merkezi’ne geldiğini ifade ederek, “ Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve ekibi karaciğer nakli kararı verdiler. Uygun vericinin bulunmasının ardından 12 Mayıs’ta karaciğer nakli oldu. Ameliyata girdiğinde sıkıntıları daha da artmıştı. Başarılı bir operasyonla karaciğer nakli yapıldı” dedi. Rektör Kızılay, Malatya İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nün karaciğer naklinde 3 bin 300’e yaklaştığını da sözlerine ekledi. Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ise Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar’a 12 Mayıs’ta gerçekleştirilen operasyonla karaciğer naklini yaptıklarını belirtti. Yılmaz, Çağlar’ın karaciğerine gelen damarlarından birisinin tıkalı olduğunu ve bu şikâyetle Malatya’ya geldiğini kaydederek, şunları söyledi: “Karaciğer damarı tıkalı olan hastaların karaciğer nakli ameliyatları çok zordur. Bu her merkezde yapılmaz, çok komplike bir ameliyattır. Biz bu tarz zorluk içeren ameliyatları merkezimizde yapıyoruz. Recayi Bey’de ameliyata giderken sıkıntılı bir süreç vardı. 12 Mayıs’ta karaciğer naklini yaptık ve yeniden sağlığına kavuştu.” Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Adil Başkıran da İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde 2002 yılından buyana karaciğer naklinin yapıldığını anımsatarak, bugüne kadar 3 bin 200’ün üzerinde karaciğer naklinin gerçekleştirildiğini, küçük çapta başlayan serüvenin şu anda bütün dünya insanlarına hem sağlık hem de eğitim anlamında hizmet sunduğunu belirtti. Başarılı bir operasyon geçiren ve yeniden sağlığına kavuşan Çağlar, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve ekibine teşekkür etti. Karaciğerini 4 yıldır takip ettiğini dile getiren Çağlar, “Daha öncede vardı ama 4 senedir her 3 ayda bir hastaneye gidip, karaciğerimi takip ediyorduk. Hastaneye yatış yaptık, karaciğer nakli olacaktım ama 15 gün sonra toplanan konsey ameliyatı yapamayacaklarını söyledi. Malatya ve Sezai Hocamızı duymuştum. Birlikte görev yaptığımız Vali Aydın Baruş vesile oldu ve buraya geldim. Uygun verici bulundu ve şu anda sağlığıma kavuştum. Malatya’nın bu ekip ve Sezai Hocamızın değerini çok iyi bilmesi lazım ki burası sağlık turizmine açılsın. Hükümete, iktidara da sesleniyorum buraya yatırım yapılsın. Dünya buraya gelir ve sağlık turizmi gelişir” diye konuştu.
Pencereyi Kapat
Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nde karaciğer nakli olan Bolu Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar taburcu oldu. Çağlar, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ile birlikte gazetecilere açıklamada bulundu.

Uzun süredir karaciğere bağlı rahatsızlığından dolayı tedavi gören Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar, İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nde karaciğer nakli oldu.

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimliğinde düzenlenen basın toplantısında konuşan İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar’ı şifayla taburcu ettiklerini söyledi.

Kızılay, Çağlar’ın 26 Nisan’da Turgut Özal Tıp Merkezi’ne geldiğini ifade ederek, “ Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve ekibi karaciğer nakli kararı verdiler. Uygun vericinin bulunmasının ardından 12 Mayıs’ta karaciğer nakli oldu. Ameliyata girdiğinde sıkıntıları daha da artmıştı. Başarılı bir operasyonla karaciğer nakli yapıldı” dedi.

Rektör Kızılay, Malatya İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nün karaciğer naklinde 3 bin 300’e yaklaştığını da sözlerine ekledi.

Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ise Yeniçağa Belediye Başkanı Recayi Çağlar’a 12 Mayıs’ta gerçekleştirilen operasyonla karaciğer naklini yaptıklarını belirtti.

Yılmaz, Çağlar’ın karaciğerine gelen damarlarından birisinin tıkalı olduğunu ve bu şikâyetle Malatya’ya geldiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Karaciğer damarı tıkalı olan hastaların karaciğer nakli ameliyatları çok zordur. Bu her merkezde yapılmaz, çok komplike bir ameliyattır. Biz bu tarz zorluk içeren ameliyatları merkezimizde yapıyoruz. Recayi Bey’de ameliyata giderken sıkıntılı bir süreç vardı. 12 Mayıs’ta karaciğer naklini yaptık ve yeniden sağlığına kavuştu.”

Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Adil Başkıran da İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde 2002 yılından buyana karaciğer naklinin yapıldığını anımsatarak, bugüne kadar 3 bin 200’ün üzerinde karaciğer naklinin gerçekleştirildiğini, küçük çapta başlayan serüvenin şu anda bütün dünya insanlarına hem sağlık hem de eğitim anlamında hizmet sunduğunu belirtti.

Başarılı bir operasyon geçiren ve yeniden sağlığına kavuşan Çağlar, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz ve ekibine teşekkür etti.

Karaciğerini 4 yıldır takip ettiğini dile getiren Çağlar, “Daha öncede vardı ama 4 senedir her 3 ayda bir hastaneye gidip, karaciğerimi takip ediyorduk. Hastaneye yatış yaptık, karaciğer nakli olacaktım ama 15 gün sonra toplanan konsey ameliyatı yapamayacaklarını söyledi. Malatya ve Sezai Hocamızı duymuştum. Birlikte görev yaptığımız Vali Aydın Baruş vesile oldu ve buraya geldim. Uygun verici bulundu ve şu anda sağlığıma kavuştum. Malatya’nın bu ekip ve Sezai Hocamızın değerini çok iyi bilmesi lazım ki burası sağlık turizmine açılsın. Hükümete, iktidara da sesleniyorum buraya yatırım yapılsın. Dünya buraya gelir ve sağlık turizmi gelişir” diye konuştu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gunestv.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.