Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam google reklam
Anasayfa Mazlum Köse Yazı Detayı Bu yazı 728 kez okundu.
Mazlum Köse
Köşe Yazarı
Mazlum Köse
 

Aşı Nerede Aşı ?

Ne kadar müsaitiz, yaratılan manüplasyonlara balıklama dalıp esas gündemlerden kopmaya. İki gündür bütün sözü ona muhalif klavyelerin hepsi bindiler Erdoğan'ın uzay mekiğine ayakları yere değmiyor. - ayda çay var mı? - ayda mangal yakılır mı? - ilk astronot kim olacak ? - bahçeli'de gidecek mi? Gibi absürt alaya almalarla lafı ortaya atandan çok sahiplenildi ve gündemin tam ortasına oturtuldu. Kedi çeperlerinde bizim kadar sahşplenilmedi. Böyle olunca da, adam amacına tur bindirdi, el ense yapıyor. Aynı şekilde "GAZ"ı da biz gündemde tuttuk. Ayasofya'yı da, yerli otomobili de, elektrikle çalışan traktörü de... Evet bunları anlatmak lazım ama bizler önümüze atılan bu tür saçma fikirlere kendimizce ( biraz alaylı ) cevap yetiştirmeye çalışırken adam esas hedeflerini birer birer yerine getiriyor. Bir tarafta doğa tahribatının önü açılıyor, bir tarafta açlık sınırının altında asgari ücret belirleniyor, patronların çıkarları her koşulda korunurken işçiler, emekçiler pandemi koşullarında korumasız çalışmaya mecbur ediliyor, tarım kredi mağduru çiftçilerin icra yoluyla traktörlerine el konuluyor, köylünün elindeki telefonun fiyatı inceleniyor, Boğaziçi üniversitesinde kayyum rektöre karşı çıkanlar baskılanıyor, Alevilerin evleri işaretleniyor... Kısacası hayat dar gelirliye, yoksula, öğrenciye, çiftçiye, işçiye zindan ediliyor. Bu oyunlara gelmemek lazım, uyanık olmak lazım, esas güçlere karşı en geniş kapsamlı mücadele ağını örmek lazım. Yoksa hangimiz bilmiyoruz ki, ne çıkacak"gaz"ın yoksullara bir yararı olacak, ne elektrikli traktör var, ne on binlerce boş cami varken Ayasofya'nın inananlara bir faydası olacak. Bu tür suni gündemlere harcayacağımız enerjimizi esas sorunların çözümüne karşı mücadelede birleştirmeliyiz. Bakın Aya gidiyoruz safsatası ile gerçek gğndemden uzaklaştık ve iki gündür hiç konuşmuyoruz, yazmıyoruz. Pandemi halen hızla yayılıyor ve halen aşırı konusunda bir gelişme yok. Hep birlikte soralım... AŞI NEREDE AŞI???
Ekleme Tarihi: 29 Haziran 2021 - Salı

Aşı Nerede Aşı ?

Ne kadar müsaitiz, yaratılan manüplasyonlara balıklama dalıp esas gündemlerden kopmaya. İki gündür bütün sözü ona muhalif klavyelerin hepsi bindiler Erdoğan'ın uzay mekiğine ayakları yere değmiyor.

- ayda çay var mı?

- ayda mangal yakılır mı?

- ilk astronot kim olacak ?

- bahçeli'de gidecek mi?

Gibi absürt alaya almalarla lafı ortaya atandan çok sahiplenildi ve gündemin tam ortasına oturtuldu. Kedi çeperlerinde bizim kadar sahşplenilmedi. Böyle olunca da, adam amacına tur bindirdi, el ense yapıyor.

Aynı şekilde "GAZ"ı da biz gündemde tuttuk. Ayasofya'yı da, yerli otomobili de, elektrikle çalışan traktörü de...

Evet bunları anlatmak lazım ama bizler önümüze atılan bu tür saçma fikirlere kendimizce ( biraz alaylı ) cevap yetiştirmeye çalışırken adam esas hedeflerini birer birer yerine getiriyor.

Bir tarafta doğa tahribatının önü açılıyor, bir tarafta açlık sınırının altında asgari ücret belirleniyor, patronların çıkarları her koşulda korunurken işçiler, emekçiler pandemi koşullarında korumasız çalışmaya mecbur ediliyor, tarım kredi mağduru çiftçilerin icra yoluyla traktörlerine el konuluyor, köylünün elindeki telefonun fiyatı inceleniyor, Boğaziçi üniversitesinde kayyum rektöre karşı çıkanlar baskılanıyor, Alevilerin evleri işaretleniyor...

Kısacası hayat dar gelirliye, yoksula, öğrenciye, çiftçiye, işçiye zindan ediliyor.

Bu oyunlara gelmemek lazım, uyanık olmak lazım, esas güçlere karşı en geniş kapsamlı mücadele ağını örmek lazım.

Yoksa hangimiz bilmiyoruz ki, ne çıkacak"gaz"ın yoksullara bir yararı olacak, ne elektrikli traktör var, ne on binlerce boş cami varken Ayasofya'nın inananlara bir faydası olacak. Bu tür suni gündemlere harcayacağımız enerjimizi esas sorunların çözümüne karşı mücadelede birleştirmeliyiz.

Bakın Aya gidiyoruz safsatası ile gerçek gğndemden uzaklaştık ve iki gündür hiç konuşmuyoruz, yazmıyoruz.

Pandemi halen hızla yayılıyor ve halen aşırı konusunda bir gelişme yok.

Hep birlikte soralım...

AŞI NEREDE AŞI???

Yazıya ifade bırak !
kitapreklam
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gunestv.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.