Gündem (Anka) - Anka Haber Ajansı | Haber Girişi: 17.08.2021 - 11:50, Güncelleme: 17.08.2021 - 11:50

TŞOF Başkanı Apaydın’dan Okul Servis Şoförleri İçin Aşı Uyarısı

 

TŞOF Başkanı Apaydın’dan Okul Servis Şoförleri İçin Aşı Uyarısı

20 milyona yakın öğrenci, 6 Eylül’de, yüz yüz eğitim için okullara gitmeye hazırlanıyor. Ülke genelinde 400 bin yakın servis aracı bulunduğuna dikkat çeken Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, servis şoförlerinin okullar açılmadan mutlaka aşı yaptırmaları gerektiğini söyledi. Apaydın, “Aşıyı yaptırmayan bir şoför eğer virüs taşıyorsa ve bir öğrenciye bulaştırırsa bir okulu yok etmiş demektir” dedi.
  TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, okulların yüz yüze eğitim için açılmasının beklendiği 6 Eylül öncesinde, okul servis şoförlerinin aşılanması gerektiğini belirtti. Pandemi nedeniyle okulların kapalı olduğu dönemde kontak kapatan ve sayıları 400 bini bulan servis araçlarının milyonlarca öğrenciyi taşımaya hazırlandığını belirten Apaydın, ANKA Haber Ajansı’na konuştu. “BİR ÖĞRENCİYE BULAŞTIRIRSANIZ, BİR OKULU YOK EDERSİNİZ” Yüz yüze eğitime verilen ara nedeniyle bazı servis araç şoförlerinin aşılarını yaptırmamış olabileceğini belirten Apaydın, bu konuda herhangi bir ihmalin ciddi hayati sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti. Apaydın, şunları söyledi: “Biz diliyoruz ki, birinci, ikinci aşıyı yaptırdıysa, üçüncü aşıyı da yaptırsın. Aşıda örnek esnaf olalım, çocuklarımıza virüs bulaştırmayalım, o çocukları bize verecek ailelerin de gözleri arkada kalmasın. Bilsin ki, ‘Bu aracı kullanan şoför ve içinde çalışan hizmetli aşısını yaptırmıştır.’ Bizim temennimiz bu. Devletin uyarılarını dikkate alarak, aşı seferberliğine katılalım. Bizim gibi diğer sivil toplum örgütleri de devletin uyarılarına kulak verip aşıları zamanında yaptırsın. Aşısını yaptırmayan bir şoför, eğer virüs taşıyorsa ve bir öğrenciye bulaştırırsa, bir okulu yok etmiş demektir.” Salgının önüne geçilebilmesi için gereken aşıların yapılmaması durumunda ikinci bir kapanmanın da gündeme gelebileceğini belirten Apaydın, “Biz aşı şartı koşamayız ancak ikinci bir duraksamayı kaldırmamız mümkün değil. Biz önderlik yapalım, hijyen, mesafe, maske kurallarına uyup, o çocukları sağ salim evlerine döndürelim” dedi. “AŞI KONUSUNDA HERKESE ÖRNEK OLALIM” Mevcut yasalar çerçevesinde kimseye, “Zorunlu olarak aşı yaptırın” deme yetkisine sahip olmadıklarını söyleyen Apaydın, şöyle konuştu: “Bir insanın elinden tutup, ‘hadi seni aşı yaptıracağız’ deme imkanına sahip değiliz ancak biz iki sene boyunca büyük yoklukla, sıkıntılarla mücadele ettik, bunun bir daha geri dönüşü olmasın. 6 Eylül’de açılacak okullarımız, yıl sonuna kadar devam etsin. Biz de bu süreçte aşı ve düzenli olarak yaptıracağımız Covid-19 testleri ile veliler başta olmak üzere herkese örnek olalım. Mecburiyet yok ancak büyük vebali olan çok elzem bir konunun içindeyiz.”  
Pencereyi Kapat
20 milyona yakın öğrenci, 6 Eylül’de, yüz yüz eğitim için okullara gitmeye hazırlanıyor. Ülke genelinde 400 bin yakın servis aracı bulunduğuna dikkat çeken Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, servis şoförlerinin okullar açılmadan mutlaka aşı yaptırmaları gerektiğini söyledi. Apaydın, “Aşıyı yaptırmayan bir şoför eğer virüs taşıyorsa ve bir öğrenciye bulaştırırsa bir okulu yok etmiş demektir” dedi.

 

style="font-size:16px">TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, okulların yüz yüze eğitim için açılmasının beklendiği 6 Eylül öncesinde, okul servis şoförlerinin aşılanması gerektiğini belirtti. Pandemi nedeniyle okulların kapalı olduğu dönemde kontak kapatan ve sayıları 400 bini bulan servis araçlarının milyonlarca öğrenciyi taşımaya hazırlandığını belirten Apaydın, ANKA Haber Ajansı’na konuştu.

style="font-size:16px">“BİR ÖĞRENCİYE BULAŞTIRIRSANIZ, BİR OKULU YOK EDERSİNİZ”

style="font-size:16px">Yüz yüze eğitime verilen ara nedeniyle bazı servis araç şoförlerinin aşılarını yaptırmamış olabileceğini belirten Apaydın, bu konuda herhangi bir ihmalin ciddi hayati sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti. Apaydın, şunları söyledi:

style="font-size:16px">“Biz diliyoruz ki, birinci, ikinci aşıyı yaptırdıysa, üçüncü aşıyı da yaptırsın. Aşıda örnek esnaf olalım, çocuklarımıza virüs bulaştırmayalım, o çocukları bize verecek ailelerin de gözleri arkada kalmasın. Bilsin ki, ‘Bu aracı kullanan şoför ve içinde çalışan hizmetli aşısını yaptırmıştır.’ Bizim temennimiz bu. Devletin uyarılarını dikkate alarak, aşı seferberliğine katılalım. Bizim gibi diğer sivil toplum örgütleri de devletin uyarılarına kulak verip aşıları zamanında yaptırsın. Aşısını yaptırmayan bir şoför, eğer virüs taşıyorsa ve bir öğrenciye bulaştırırsa, bir okulu yok etmiş demektir.”

style="font-size:16px">Salgının önüne geçilebilmesi için gereken aşıların yapılmaması durumunda ikinci bir kapanmanın da gündeme gelebileceğini belirten Apaydın, “Biz aşı şartı koşamayız ancak ikinci bir duraksamayı kaldırmamız mümkün değil. Biz önderlik yapalım, hijyen, mesafe, maske kurallarına uyup, o çocukları sağ salim evlerine döndürelim” dedi.

style="font-size:16px">“AŞI KONUSUNDA HERKESE ÖRNEK OLALIM”

style="font-size:16px">Mevcut yasalar çerçevesinde kimseye, “Zorunlu olarak aşı yaptırın” deme yetkisine sahip olmadıklarını söyleyen Apaydın, şöyle konuştu:

style="font-size:16px">“Bir insanın elinden tutup, ‘hadi seni aşı yaptıracağız’ deme imkanına sahip değiliz ancak biz iki sene boyunca büyük yoklukla, sıkıntılarla mücadele ettik, bunun bir daha geri dönüşü olmasın. 6 Eylül’de açılacak okullarımız, yıl sonuna kadar devam etsin. Biz de bu süreçte aşı ve düzenli olarak yaptıracağımız Covid-19 testleri ile veliler başta olmak üzere herkese örnek olalım. Mecburiyet yok ancak büyük vebali olan çok elzem bir konunun içindeyiz.”

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gunestv.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.