Gündem (Anka) - Anka Haber Ajansı | Haber Girişi: 29.09.2021 - 14:35, Güncelleme: 29.09.2021 - 14:35
kitap

CHP'li Torun: İktidar Çiftçimize Hakkı Olan Desteği Vermiyor

 

CHP'li Torun: İktidar Çiftçimize Hakkı Olan Desteği Vermiyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, en temel sorunlardan birinin tarımsal üretimde yaşandığını vurgulayarak iktidarın tarım politikalarını eleştirdi. Torun, yarın başlayacak Tarımsal Kalkınma Zirvesi'nde CHP'li belediyelerin tarıma verdiği destekleri ele alarak kamuoyuna tanıtacaklarını ve bundan sonraki yol haritalarını belirleyeceklerini söyledi. Torun, "İktidar çiftçimize hakkı olan desteği vermiyor, yabancı ülkelerden tarım arazileri kiralıyor, yurt dışından tarım ürünü almak için ithalat vergilerini sıfırlıyor" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, en temel sorunlardan birinin tarımsal üretimde yaşandığını vurgulayarak iktidarın tarım politikalarını eleştirdi. Torun, yarın başlayacak Tarımsal Kalkınma Zirvesi'nde CHP'li belediyelerin tarıma verdiği destekleri ele alarak kamuoyuna tanıtacaklarını ve bundan sonraki yol haritalarını belirleyeceklerini söyledi. Torun, "İktidar çiftçimize hakkı olan desteği vermiyor, yabancı ülkelerden tarım arazileri kiralıyor, yurt dışından tarım ürünü almak için ithalat vergilerini sıfırlıyor" dedi.  CHP, İstanbul'da 3 gün sürecek, "Tarımsal Kalkınma Zirvesi" düzenleyecek. CHP'nin 5 yıllık tarımsal stratejisinin, yeni politikalarının ve üretici odaklı çözümlerin açıklanacağı zirveye 160 CHP’li belediye ve 300 kooperatifle birlikte üreticiler de katılacak. “Tarımsal kalkınmada yeni politikalar, üretici odaklı çözümler” sloganı ile düzenlenecek zirvede, belediyeler ve kooperatiflerin tarımsal ürünleri de fuar alanında kendileri için hazırlanan bölümlerde sergilenecek.  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da zirvenin açılış konuşmasını yaparak partinin tarım politikasını kamuoyuna açıklayacak. Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından belediyelerin ve kooperatiflerin ürünlerinin sergilendiği bölümleri ziyaret edecek. "BELEDİYELERİMİZ, İKTİDARIN VEREMEDİĞİ HİZMETLERİ VATANDAŞLARIMIZIN AYAĞINA GÖTÜRÜYOR" CHP'nin Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, üç gün sürecek zirveyle ilgili açıklama yaparak, iktidarın tarım politikalarını eleştirdi. “Ülkemizin en temel sorunlarından birini tarımsal üretimde yaşıyoruz" diyen Torun’un açıklaması şöyle: "Türkiye’yi 19 yıldır yöneten iktidar, yıllar içindeki yanlış politikalarıyla, tarımı da bir sorunlar yumağı haline getirdi. Üretim düşüyor, ekilmeyen tarım arazileri çoğalıyor. Bu durum kırsaldaki ekonomik hayatın neredeyse tükenmesine neden oluyor. İktidar ise çiftçimize hakkı olan desteği vermiyor, yabancı ülkelerden tarım arazileri kiralıyor, yurt dışından tarım ürünü almak için ithalat vergilerini sıfırlıyor. Belediyelerimiz, yerli üreticimize büyük katkılar veriyor. Bu zirvemizde, belediyelerimizin tarıma verdiği destekleri ele alarak kamuoyuna tanıtacak ve bundan sonra atacağımız adımları belirleyeceğiz. Şimdi yerel yönetimlerde, ardından ise iktidara geldiğimizde tarım için hangi politikaları hayata geçireceğimizi ortaya koyacağız. Belediyelerimiz, ülkemizin içinde bulunduğu her sorunun çözümü için tüm imkânlarıyla mücadele ediyor. İktidarın tüm baskılarına, tüm engelleme girişimlerine rağmen bizim belediyelerimiz, iktidarın veremediği hizmetleri vatandaşlarımızın ayağına götürüyor. Halkımızın desteği ile iktidara geldiğimizde ise üreticilerimizin tüm sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturacağız. Sorunları biliyoruz ve çözüm önerilerimizle hazırız.”  
Pencereyi Kapat
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, en temel sorunlardan birinin tarımsal üretimde yaşandığını vurgulayarak iktidarın tarım politikalarını eleştirdi. Torun, yarın başlayacak Tarımsal Kalkınma Zirvesi'nde CHP'li belediyelerin tarıma verdiği destekleri ele alarak kamuoyuna tanıtacaklarını ve bundan sonraki yol haritalarını belirleyeceklerini söyledi. Torun, "İktidar çiftçimize hakkı olan desteği vermiyor, yabancı ülkelerden tarım arazileri kiralıyor, yurt dışından tarım ürünü almak için ithalat vergilerini sıfırlıyor" dedi.
kitaprek

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, en temel sorunlardan birinin tarımsal üretimde yaşandığını vurgulayarak iktidarın tarım politikalarını eleştirdi. Torun, yarın başlayacak Tarımsal Kalkınma Zirvesi'nde CHP'li belediyelerin tarıma verdiği destekleri ele alarak kamuoyuna tanıtacaklarını ve bundan sonraki yol haritalarını belirleyeceklerini söyledi. Torun, " İktidar çiftçimize hakkı olan desteği vermiyor, yabancı ülkelerden tarım arazileri kiralıyor, yurt dışından tarım ürünü almak için ithalat vergilerini sıfırlıyor" dedi. 

CHP, İstanbul'da 3 gün sürecek, "Tarımsal Kalkınma Zirvesi" düzenleyecek. CHP'nin 5 yıllık tarımsal stratejisinin, yeni politikalarının ve üretici odaklı çözümlerin açıklanacağı zirveye 160 CHP’li belediye ve 300 kooperatifle birlikte üreticiler de katılacak. “Tarımsal kalkınmada yeni politikalar, üretici odaklı çözümler” sloganı ile düzenlenecek zirvede, belediyeler ve kooperatiflerin tarımsal ürünleri de fuar alanında kendileri için hazırlanan bölümlerde sergilenecek. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da zirvenin açılış konuşmasını yaparak partinin tarım politikasını kamuoyuna açıklayacak. Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından belediyelerin ve kooperatiflerin ürünlerinin sergilendiği bölümleri ziyaret edecek.

"BELEDİYELERİMİZ, İKTİDARIN VEREMEDİĞİ HİZMETLERİ VATANDAŞLARIMIZIN AYAĞINA GÖTÜRÜYOR"

CHP'nin Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Torun, üç gün sürecek zirveyle ilgili açıklama yaparak, iktidarın tarım politikalarını eleştirdi. “Ülkemizin en temel sorunlarından birini tarımsal üretimde yaşıyoruz" diyen Torun’un açıklaması şöyle:

"Türkiye’yi 19 yıldır yöneten iktidar, yıllar içindeki yanlış politikalarıyla, tarımı da bir sorunlar yumağı haline getirdi. Üretim düşüyor, ekilmeyen tarım arazileri çoğalıyor. Bu durum kırsaldaki ekonomik hayatın neredeyse tükenmesine neden oluyor. İktidar ise çiftçimize hakkı olan desteği vermiyor, yabancı ülkelerden tarım arazileri kiralıyor, yurt dışından tarım ürünü almak için ithalat vergilerini sıfırlıyor.

Belediyelerimiz, yerli üreticimize büyük katkılar veriyor. Bu zirvemizde, belediyelerimizin tarıma verdiği destekleri ele alarak kamuoyuna tanıtacak ve bundan sonra atacağımız adımları belirleyeceğiz. Şimdi yerel yönetimlerde, ardından ise iktidara geldiğimizde tarım için hangi politikaları hayata geçireceğimizi ortaya koyacağız. Belediyelerimiz, ülkemizin içinde bulunduğu her sorunun çözümü için tüm imkânlarıyla mücadele ediyor. İktidarın tüm baskılarına, tüm engelleme girişimlerine rağmen bizim belediyelerimiz, iktidarın veremediği hizmetleri vatandaşlarımızın ayağına götürüyor. Halkımızın desteği ile iktidara geldiğimizde ise üreticilerimizin tüm sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturacağız. Sorunları biliyoruz ve çözüm önerilerimizle hazırız.”

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
kitaptanı
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gunestv.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.