Gündem (Anka) - Anka Haber Ajansı | Haber Girişi: 13.09.2021 - 17:20, Güncelleme: 13.09.2021 - 18:15
kitap

Çalışma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü'nün Yeğeni, Önce Basın Müşaviri, Sonra Devlet Memuru Oldu

 

Çalışma Bakanlığı Özel Kalem Müdürü'nün Yeğeni, Önce Basın Müşaviri, Sonra Devlet Memuru Oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in Özel Kalem Müdürü Ali Osman Akalan’ın yeğeni Fatih Taha Akalan, önce bakanlığın basın müşaviri, ardından da devlet memuru oldu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in Özel Kalem Müdürü Ali Osman Akalan’ın yeğeni Fatih Taha Akalan, önce bakanlığın basın müşaviri, ardından da devlet memuru oldu. ANKA Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre; halen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğünü vekaleten yöneten Ali Osman Akalan’ın; asıl mesleği grafikerlik olan yeğeni Fatih Taha Akalan, KPSS'ye girmeden, istisnai kadrodan bakanlık Basın Müşavirliği görevine getirildi. Akalan, kısa süre sonra devlet memuru olarak Personel Daire Başkanlığı emrine atandı. Her iki atamanın da son 6 ay içerisinde gerçekleştiği öğrenildi.  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İMZASI İLE STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANI OLDU Vedat Bilgin’in bakanlık koltuğuna oturmasının ardından, Özel Kalem Müdürü Ali Osman Akalan’ın, haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’na atanması dikkat çekti. "BENİM BİR ÇABAM OLMADI, SAYIN BAKANLA ÇOK ÖNECEDEN TANIŞIR" Konuya ilişkin ANKA’ya açıklama yapan Ali Osman Akalan, yeğeni Fatih Taha Akalan’ın, Bakan Bilgin’in talimatı ile görevlendirildiğini söyledi. Yeğeninin KPSS’ye girmeden memur olarak atandığını kabul eden Ali Osman Akalan, “Yeğenim Fatih Taha Akalan, okulunu birincilikle bitirmiş son derece başarılı biridir. Basın müşaviri olarak atanmasında ve devlet memuru olmasında benim herhangi bir çabam olmadı. Kendisi Sayın Bakan’la çok önceden tanışır ve Sayın Bakan’ın tasarrufu ile bu görevlere getirildi. Şu anda Personel Daire Başkanlığı’nda, 4 bin 400 lira maaşla düz memur olarak görev yapıyor” “ÇİFT MAAŞ ALMIYORUM” Bakan Bilgin’le 22 yıldır birlikte olduğunun altını çizen Ali Osman Akalan, özel kalem müdürlüğünü vekaleten yürüttüğünü belirterek, “Asıl kadrom Strateji Geliştirme Başkanlığı, özel kalem müdürlüğünden çift maaş almam söz konusu değil” dedi.
Pencereyi Kapat
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in Özel Kalem Müdürü Ali Osman Akalan’ın yeğeni Fatih Taha Akalan, önce bakanlığın basın müşaviri, ardından da devlet memuru oldu.
kitaprek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in Özel Kalem Müdürü Ali Osman Akalan’ın yeğeni Fatih Taha Akalan, önce bakanlığın basın müşaviri, ardından da devlet memuru oldu.

ANKA Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre; halen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Özel Kalem Müdürlüğünü vekaleten yöneten Ali Osman Akalan’ın; asıl mesleği grafikerlik olan yeğeni Fatih Taha Akalan, KPSS'ye girmeden, istisnai kadrodan bakanlık Basın Müşavirliği görevine getirildi. Akalan, kısa süre sonra devlet memuru olarak Personel Daire Başkanlığı emrine atandı. Her iki atamanın da son 6 ay içerisinde gerçekleştiği öğrenildi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İMZASI İLE STRATEJİ GELİŞTİRME BAŞKANI OLDU

Vedat Bilgin’in bakanlık koltuğuna oturmasının ardından, Özel Kalem Müdürü Ali Osman Akalan’ın, haziran ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’na atanması dikkat çekti.

"BENİM BİR ÇABAM OLMADI, SAYIN BAKANLA ÇOK ÖNECEDEN TANIŞIR"

Konuya ilişkin ANKA’ya açıklama yapan Ali Osman Akalan, yeğeni Fatih Taha Akalan’ın, Bakan Bilgin’in talimatı ile görevlendirildiğini söyledi. Yeğeninin KPSS’ye girmeden memur olarak atandığını kabul eden Ali Osman Akalan, “Yeğenim Fatih Taha Akalan, okulunu birincilikle bitirmiş son derece başarılı biridir. Basın müşaviri olarak atanmasında ve devlet memuru olmasında benim herhangi bir çabam olmadı. Kendisi Sayın Bakan’la çok önceden tanışır ve Sayın Bakan’ın tasarrufu ile bu görevlere getirildi. Şu anda Personel Daire Başkanlığı’nda, 4 bin 400 lira maaşla düz memur olarak görev yapıyor”

“ÇİFT MAAŞ ALMIYORUM”

Bakan Bilgin’le 22 yıldır birlikte olduğunun altını çizen Ali Osman Akalan, özel kalem müdürlüğünü vekaleten yürüttüğünü belirterek, “Asıl kadrom Strateji Geliştirme Başkanlığı, özel kalem müdürlüğünden çift maaş almam söz konusu değil” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
kitaptanı
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.