Hasan Şahin
Köşe Yazarı
Hasan Şahin
 

Gezegenimiz yanıyor

Evet, sadece bizde değil her yerde gezegenimiz yanıyor ve öyle suçlu aramaya da gerek yok, sabotajcı yanıbaşımızda, içimizde ve her yerde! Kim, diye mi soruyorsunuz? Zaten bu sorunun yanıtını arıyorsanız dünyadan habersiz yaşıyorsunuz ve siz her zaman gerçeği bırakıp hayali sabotajcılar ararsınız! Yine de söyleyeyim; çünkü biz toplum olarak lafın tamamını duymadan hiç bir şeyden anlamayız. Sabotajcı vahşi kapitalizmdir. Dünyanın akciğerleri olan Amazon ormanları yok edildi. Sonra bizim gibi az gelişmiş ve boğazına ne atarsan pelikan kuşu gibi yutan ülkeler, ağaçları söküp beton binalara boğdular ve ağaç yerine yine vahşi canavarın icadı yapay plastikten ağaç görünümlü hançerleri toprağın bağrına soktular! Sonuç olarak dünyada ağaç kalmadı. Kalmayınca ozon tabakası delindi ve şimdi güneş, rastgele atılan cam ve petlere düşerek dünyayı cehenneme çeviriyor! Kim bilir, belki de canavar yeni bir gezegen buldu ve bunu yakarak terk edecek; başka izahı yok! Bir taraftan açlık ve sefaletle boğuşan bir dünya, bir taraftan avuç kadar mutlu bir azınlık ve sekiz milyar dünyalının kanını emen bir canavar! Bu canavarın toplamı dünyada iki bin beş yüz kişidir ve açlıkla mücadele eden Nijer’in toplam milli hasılası, Bil Gates’in servetinin onda biridir! Yani birisi devlet, diğeri şahıstır! İşte böyle bir gezegende yaşıyoruz! Açlık, sefalet ve diğer taraftan tüm zevkleri tatmış bir sapkınlık! Sonuç ise şu an gördüklerimiz ve daha durun neler göreceğiz? Çünkü insan denilen canavar, sadece doğayı değil, kendini de yok etmeye proğramlamıştır ve elinde dünyayı bin kez yok edecek ölüm makineleri ve biyolojik silahlar var! Bilmem analatabildim mi?
Ekleme Tarihi: 03 Ağustos 2021 - Salı

Gezegenimiz yanıyor

Evet, sadece bizde değil her yerde gezegenimiz yanıyor ve öyle suçlu aramaya da gerek yok, sabotajcı yanıbaşımızda, içimizde ve her yerde!
Kim, diye mi soruyorsunuz?
Zaten bu sorunun yanıtını arıyorsanız dünyadan habersiz yaşıyorsunuz ve siz her zaman gerçeği bırakıp hayali sabotajcılar ararsınız!
Yine de söyleyeyim; çünkü biz toplum olarak lafın tamamını duymadan hiç bir şeyden anlamayız.
Sabotajcı vahşi kapitalizmdir. Dünyanın akciğerleri olan Amazon ormanları yok edildi. Sonra bizim gibi az gelişmiş ve boğazına ne atarsan pelikan kuşu gibi yutan ülkeler, ağaçları söküp beton binalara boğdular ve ağaç yerine yine vahşi canavarın icadı yapay plastikten ağaç görünümlü hançerleri toprağın bağrına soktular!
Sonuç olarak dünyada ağaç kalmadı. Kalmayınca ozon tabakası delindi ve şimdi güneş, rastgele atılan cam ve petlere düşerek dünyayı cehenneme çeviriyor! Kim bilir, belki de canavar yeni bir gezegen buldu ve bunu yakarak terk edecek; başka izahı yok!
Bir taraftan açlık ve sefaletle boğuşan bir dünya, bir taraftan avuç kadar mutlu bir azınlık ve sekiz milyar dünyalının kanını emen bir canavar!
Bu canavarın toplamı dünyada iki bin beş yüz kişidir ve açlıkla mücadele eden Nijer’in toplam milli hasılası, Bil Gates’in servetinin onda biridir!
Yani birisi devlet, diğeri şahıstır! İşte böyle bir gezegende yaşıyoruz!
Açlık, sefalet ve diğer taraftan tüm zevkleri tatmış bir sapkınlık!
Sonuç ise şu an gördüklerimiz ve daha durun neler göreceğiz?
Çünkü insan denilen canavar, sadece doğayı değil, kendini de yok etmeye proğramlamıştır ve elinde dünyayı bin kez yok edecek ölüm makineleri ve biyolojik silahlar var!
Bilmem analatabildim mi?

Yazıya ifade bırak !
kitapreklam
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gunestv.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.