Ali Yalçın
Köşe Yazarı
Ali Yalçın
 

Yalakalıktan Yalamaya Yol Gider

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’a ait bir ifade bir anda gündeme oturdu. Sayın Erdoğan’ı överken kullandığı bir ifade…  “… Kaz kafamızla biz kimiz ki… Tayyip abiye ihaneti bırak sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" Videosunu ben de izledim. “Kaz kafalı ” ifadesini kullanırken kendi dazlak kafasını eliyle göstermesi de tabi dikkatten kaçmadı. Bu zatı şahane bir doktor. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduğunu, aynı üniversitede Göğüs Cerrahisi uzmanlığını aldığını biliyorum. Sonra değişik hastanelerde çalışmış sonra da  ”bir yolunu bulup” vekil olmuş.  Vekil olunca da tıbba ait bilgilerini unutmuş. “ El ile yalamak”  tabi müthiş  bir seviye… Herkes yalakalıktan yalama düzeyine kolay çıkamaz. Ben de bir doktorum ama “el ile nasıl yalanır” sorusuna cevap veremem. Sözlüde sorsalar kesin kalırım! El iki harfli, dil üç harfli. Kanaatimce  “kaz kafamızla biz kimiz ki?” derken el kafasına gitti de orda dili sürçtü. Acaba kafasına giden eli miydi dili miydi? Bu aralar sahte doktor meseleleri artmış, inşallah  o da sahte bir doktor değildir… Adam vekil, dokunulmazlığı da var.  Ak Partili bir vekilin bu ifadesi aslında haksız bir rekabeti de doğurabilir. Parti liderine yalakalığın nasıl yapıldığına dair daha önce de bazı ifadeler duymuştuk. AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Başbakan için “Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var. İşte bunun önünü kesmek istediler” ifadesini kullandığında toplumda bazı kesimlerin hoşuna gitmiş olmalıydı ki kimse itiraz etmedi. Bir tane vekil var o da çok yalaka biri. Belki bazılarınız bu yalaka Mehmet Metiner olabilir mi? Diye soracak ama ben adını vermediğim kişiler hakkında yorum yapmayı çok sevmiyorum. Neden? Basından okudum. Metiner, Şenel Yediyıldız’a çok kızmış: "Reis'e sadakatin bir adabı ve yordamı var!” demiş! Helal olsun. Yani Şenel senin yaptığını Metiner dahi beğenmemiş! Bu ayıp da sana yeter! Şimdi bir seçim arifesindeyiz bazı önerilerimi bir doktor olarak yapmazsam “tıbbi bilgimin hakkını vermemiş olurum”  ki Allah’a hesap veremem! O da şu: Ak Parti’de doktor olarak başvurmak isteyenler bütün organların yerini bilsinler! Dahası hangi organ hangi işi yapıyor. Mülakatta sorarlar rezil olursunuz. İkincisi Sayın Erdoğan’a yaraşır bir övgü dili kullansınlar. Metiner ‘in dediği gibi sadakatin de bir adabı var!  Ne tanrı edip tüm ilahi vasıfları ona yüklesinler ne de yalama yalakalığı yapsınlar! Yani mesele basit!  Hangi organ nerededir ve ne işe yarar! Evet bu  kadar basit! Gelelim Doktor Şenel Yediyıldız’a… Öngörülerim iyidir ki söylüyorum, Metiner seni bitirdi! Sen dua et diplomanı geriye dönük sorgulamasınlar! Orada da kimi dil sürçmeleri ve yalaklıklar çıkar da temelli kaz kafalı kalırsın…  Sen iyisi mi Metiner’den ders al… Güle güle sayın vekil… Dilin açık olsun, pardon yolun açık olsun!    
Ekleme Tarihi: 24 Ocak 2023 - Salı

Yalakalıktan Yalamaya Yol Gider

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız’a ait bir ifade bir anda gündeme oturdu. Sayın Erdoğan’ı överken kullandığı bir ifade…  “… Kaz kafamızla biz kimiz ki… Tayyip abiye ihaneti bırak sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım"

Videosunu ben de izledim. “Kaz kafalı ” ifadesini kullanırken kendi dazlak kafasını eliyle göstermesi de tabi dikkatten kaçmadı. Bu zatı şahane bir doktor. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduğunu, aynı üniversitede Göğüs Cerrahisi uzmanlığını aldığını biliyorum. Sonra değişik hastanelerde çalışmış sonra da  ”bir yolunu bulup” vekil olmuş.  Vekil olunca da tıbba ait bilgilerini unutmuş. “ El ile yalamak”  tabi müthiş  bir seviye… Herkes yalakalıktan yalama düzeyine kolay çıkamaz. Ben de bir doktorum ama “el ile nasıl yalanır” sorusuna cevap veremem. Sözlüde sorsalar kesin kalırım! El iki harfli, dil üç harfli. Kanaatimce  “kaz kafamızla biz kimiz ki?” derken el kafasına gitti de orda dili sürçtü. Acaba kafasına giden eli miydi dili miydi?

Bu aralar sahte doktor meseleleri artmış, inşallah  o da sahte bir doktor değildir… Adam vekil, dokunulmazlığı da var.  Ak Partili bir vekilin bu ifadesi aslında haksız bir rekabeti de doğurabilir. Parti liderine yalakalığın nasıl yapıldığına dair daha önce de bazı ifadeler duymuştuk. AKP Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Başbakan için “Allah’ın bütün vasıflarını üzerinde toplayan bir lider var. İşte bunun önünü kesmek istediler” ifadesini kullandığında toplumda bazı kesimlerin hoşuna gitmiş olmalıydı ki kimse itiraz etmedi. Bir tane vekil var o da çok yalaka biri. Belki bazılarınız bu yalaka Mehmet Metiner olabilir mi? Diye soracak ama ben adını vermediğim kişiler hakkında yorum yapmayı çok sevmiyorum. Neden? Basından okudum. Metiner, Şenel Yediyıldız’a çok kızmış: "Reis'e sadakatin bir adabı ve yordamı var!” demiş! Helal olsun. Yani Şenel senin yaptığını Metiner dahi beğenmemiş! Bu ayıp da sana yeter!

Şimdi bir seçim arifesindeyiz bazı önerilerimi bir doktor olarak yapmazsam “tıbbi bilgimin hakkını vermemiş olurum”  ki Allah’a hesap veremem! O da şu: Ak Parti’de doktor olarak başvurmak isteyenler bütün organların yerini bilsinler! Dahası hangi organ hangi işi yapıyor. Mülakatta sorarlar rezil olursunuz. İkincisi Sayın Erdoğan’a yaraşır bir övgü dili kullansınlar. Metiner ‘in dediği gibi sadakatin de bir adabı var!  Ne tanrı edip tüm ilahi vasıfları ona yüklesinler ne de yalama yalakalığı yapsınlar! Yani mesele basit!  Hangi organ nerededir ve ne işe yarar! Evet bu  kadar basit!

Gelelim Doktor Şenel Yediyıldız’a… Öngörülerim iyidir ki söylüyorum, Metiner seni bitirdi! Sen dua et diplomanı geriye dönük sorgulamasınlar! Orada da kimi dil sürçmeleri ve yalaklıklar çıkar da temelli kaz kafalı kalırsın…  Sen iyisi mi Metiner’den ders al… Güle güle sayın vekil… Dilin açık olsun, pardon yolun açık olsun!

 

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gunestv.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
Malatya haberleri