Gündem (Anka) - Anka Haber Ajansı | Haber Girişi: 09.01.2022 - 13:02, Güncelleme: 09.01.2022 - 13:02

Tunceli'de Tüm Eylem Ve Etkinlikler Covid-19 Tedbirleri Kapsamında 15 Gün Süreyle Yasaklandı

 

Tunceli'de Tüm Eylem Ve Etkinlikler Covid-19 Tedbirleri Kapsamında 15 Gün Süreyle Yasaklandı

Tunceli Valiliği, Covid-19 tedbirleri kapsamında, açık alanlarda yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık yer toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, anma, açlık grevi, stant açmak, imza kampanyası, konser, şenlik; el ilanı, bildiri, broşür dağıtmak gibi tüm eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.
Tunceli Valiliği’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, insanların toplu halde bir araya gelmelerini sağlayacak her türlü basın açıklamasının ise 15 gün süreyle mülki idare amirinin iznine bağlandığı bildirildi. Açıklama şöyle: "Dünya Sağlık Örgütü tarafından 'pandemi' olarak ilan edilen Covid-19 salgını ile ilgili, salgının yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte vaka sayılarının ilimiz genelinde artışının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve kamu güvenliğinin sağlanması, temel hak ve hürriyetlerin korunması amacıyla Tunceli il sınırları içerisinde 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu 17. ve 19. maddeleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu 11/A ve 11/C maddeleri, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu hükümleri ile İl Hıfzıssıhha Meclisi’nce alınan kararlar kapsamında, Valilik ve Kaymakamlık makamına en az 48 saat önce mesai saatleri içerisinde yapılacak müracaat sonucu uygun görülecek basın açıklaması ve etkinlikler, kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların spor faaliyetleri, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan etkinlik ve toplantılar ile pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenecek kapalı yer toplantıları hariç olmak üzere, insanların toplu halde bir araya gelmelerini sağlayacak her türlü basın açıklamasının 09/01/2022 günü saat 00:01 ile 23/01/2022 günü saat 23:59’a kadar 15 gün süreyle mülki idare amirinin iznine bağlanmıştır. Açık alanlarda yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık yer toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, anma, açlık grevi, stant açmak, imza kampanyası, konser, şenlik; el ilanı, bildiri, broşür dağıtmak; afiş, poster açmak, meşale yakma ve taşıma, konferans, panel, sinevizyon gösterimi vb. tüm eylem ve etkinliklerin 09/01/2022 günü saat 00:01 ile 23/01/2022 günü saat 23:59'a kadar 15 gün süreyle yasaklanmıştır."
Pencereyi Kapat
Tunceli Valiliği, Covid-19 tedbirleri kapsamında, açık alanlarda yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık yer toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, anma, açlık grevi, stant açmak, imza kampanyası, konser, şenlik; el ilanı, bildiri, broşür dağıtmak gibi tüm eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.

Tunceli Valiliği’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, insanların toplu halde bir araya gelmelerini sağlayacak her türlü basın açıklamasının ise 15 gün süreyle mülki idare amirinin iznine bağlandığı bildirildi. Açıklama şöyle:

"Dünya Sağlık Örgütü tarafından 'pandemi' olarak ilan edilen Covid-19 salgını ile ilgili, salgının yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte vaka sayılarının ilimiz genelinde artışının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve kamu güvenliğinin sağlanması, temel hak ve hürriyetlerin korunması amacıyla Tunceli il sınırları içerisinde 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu 17. ve 19. maddeleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu 11/A ve 11/C maddeleri, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu hükümleri ile İl Hıfzıssıhha Meclisi’nce alınan kararlar kapsamında, Valilik ve Kaymakamlık makamına en az 48 saat önce mesai saatleri içerisinde yapılacak müracaat sonucu uygun görülecek basın açıklaması ve etkinlikler, kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların spor faaliyetleri, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan etkinlik ve toplantılar ile pandemi kuralları çerçevesinde düzenlenecek kapalı yer toplantıları hariç olmak üzere, insanların toplu halde bir araya gelmelerini sağlayacak her türlü basın açıklamasının 09/01/2022 günü saat 00:01 ile 23/01/2022 günü saat 23:59’a kadar 15 gün süreyle mülki idare amirinin iznine bağlanmıştır.

Açık alanlarda yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık yer toplantısı, protesto eylemi, oturma eylemi, anma, açlık grevi, stant açmak, imza kampanyası, konser, şenlik; el ilanı, bildiri, broşür dağıtmak; afiş, poster açmak, meşale yakma ve taşıma, konferans, panel, sinevizyon gösterimi vb. tüm eylem ve etkinliklerin 09/01/2022 günü saat 00:01 ile 23/01/2022 günü saat 23:59'a kadar 15 gün süreyle yasaklanmıştır."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gunestv.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.