Gündem (Web Sitesi) - Web Sitesi | Haber Girişi: 28.08.2021 - 17:35, Güncelleme: 28.08.2021 - 17:35
kitap

Odamız Had Bildirilecek Yer Değildir

 

Odamız Had Bildirilecek Yer Değildir

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Ağustos ayı toplantısında bir değerlendirme yapan TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu; " Biz Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak haddimizi bilen bir kurumuz ve asla da haddimizi aşmayız. Odamız ve meclisimiz had bildirilecek bir yer değildir." dedi.
Malatya ticaret ve Sanayi odası toplantı salonunda Ağustos ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda bir değerlendirme yapan TSO Başkanı Oğuzhan Ata sadıkoğlu oda ve kendisi hakkındaki iddialar ve müfettiş incelemesini yeniden gündeme taşıdı. Sadıkoğlu, Malatya Valisi Aydın Baruş'un bir programda, 'herkes haddini bilecek' sözlerini de gündeme aldı. " MÜFETTİŞ RAPORU BEKLENMELİYDİ" Toplantıda bir değerlendirme yapan Sadıkoğlu; "Ne hikmetse OSB seçimlerine 20 gün kala 1 buçuk veya 2 senelik meseleler gündeme getirilmek suretiyle bir müfettiş çağırıldı. 20 gün kala 4 tane ana maddeden bir iddia var. Bugün  açık ve net bir şekilde söylüyorum Bu ülkede suçu kesinleşmeden iddia üzerinden algı yaratmak suretiyle itibar cellatlığına soyunulması hiçbir kimse için istenilen bir şey olması gerek. Müfettiş raporu gelmeden suçluymuş gibi gösterilmeye çalışılmamız doğru bir yaklaşım olmadı.  Vicdanımız rahat, algı operasyonlarıyla milletin içerisindeki itibarımız hiçbir şekilde sarsılmaz. Bizi bilen bilir. Ama bununla beraber anlımız açık. Ülkeyi seven, memleketini seven, bu noktada ilini seven, ilinin 3 adım değil, 10 adım ileriye götürmeye çalışan performansla gayret gösteriyoruz. Suçumuz kesinleşmeden bir linç kampanyası başlatıldı. Doğru olan ve samimi yaklaşım, bu seçimin iptal edilerek Müfettiş raporunun beklenmesiydi. Amaç OSB'de TSO'nun uzaklaştırılmasıydı. Bugün şehre 33 yılda yapılmayanı 3 yılda yapmış bir yönetim kurulu var. Gayret gösteren, efor sarf eden bir ekip var.  Biz Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak haddimizi bilen bir kurumuz ve asla da haddimizi aşmayız. Odamız ve meclisimiz had bildirilecek bir yer değildir. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Malatya tüccarının ve Malatya sanayicisinin çıkarlarını koruma noktasında dik durduğu sürece bizlerde her zaman yanındayız ve arkasındayız." Diyen Sadıkoğlu müfettiş raporu sonuçlanması ile birlikte yasal haklarda başvurulacağına dikkat çekti.
Pencereyi Kapat
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Ağustos ayı toplantısında bir değerlendirme yapan TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu; " Biz Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak haddimizi bilen bir kurumuz ve asla da haddimizi aşmayız. Odamız ve meclisimiz had bildirilecek bir yer değildir." dedi.
kitaprek

Malatya ticaret ve Sanayi odası toplantı salonunda Ağustos ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda bir değerlendirme yapan TSO Başkanı Oğuzhan Ata sadıkoğlu oda ve kendisi hakkındaki iddialar ve müfettiş incelemesini yeniden gündeme taşıdı. Sadıkoğlu, Malatya Valisi Aydın Baruş'un bir programda, 'herkes haddini bilecek' sözlerini de gündeme aldı.

" MÜFETTİŞ RAPORU BEKLENMELİYDİ"

Toplantıda bir değerlendirme yapan Sadıkoğlu; "Ne hikmetse OSB seçimlerine 20 gün kala 1 buçuk veya 2 senelik meseleler gündeme getirilmek suretiyle bir müfettiş çağırıldı. 20 gün kala 4 tane ana maddeden bir iddia var. Bugün  açık ve net bir şekilde söylüyorum Bu ülkede suçu kesinleşmeden iddia üzerinden algı yaratmak suretiyle itibar cellatlığına soyunulması hiçbir kimse için istenilen bir şey olması gerek. Müfettiş raporu gelmeden suçluymuş gibi gösterilmeye çalışılmamız doğru bir yaklaşım olmadı.  Vicdanımız rahat, algı operasyonlarıyla milletin içerisindeki itibarımız hiçbir şekilde sarsılmaz. Bizi bilen bilir. Ama bununla beraber anlımız açık. Ülkeyi seven, memleketini seven, bu noktada ilini seven, ilinin 3 adım değil, 10 adım ileriye götürmeye çalışan performansla gayret gösteriyoruz. Suçumuz kesinleşmeden bir linç kampanyası başlatıldı. Doğru olan ve samimi yaklaşım, bu seçimin iptal edilerek Müfettiş raporunun beklenmesiydi. Amaç OSB'de TSO'nun uzaklaştırılmasıydı. Bugün şehre 33 yılda yapılmayanı 3 yılda yapmış bir yönetim kurulu var. Gayret gösteren, efor sarf eden bir ekip var.  Biz Malatya Ticaret ve Sanayi Odası olarak haddimizi bilen bir kurumuz ve asla da haddimizi aşmayız. Odamız ve meclisimiz had bildirilecek bir yer değildir. Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Malatya tüccarının ve Malatya sanayicisinin çıkarlarını koruma noktasında dik durduğu sürece bizlerde her zaman yanındayız ve arkasındayız." Diyen Sadıkoğlu müfettiş raporu sonuçlanması ile birlikte yasal haklarda başvurulacağına dikkat çekti.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
kitaptanı
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.