Mobing İddialarına Sert Tepki

Gündem 17.07.2021 - 15:43, Güncelleme: 17.07.2021 - 15:43 4797+ kez okundu.
 

Mobing İddialarına Sert Tepki

Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, "Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekiminin 112 personeline yönelik mobing" iddialarını gündeme getirmişti. İddialar üzerine bugün iki sendika bir raya gelerek "iddiaların asılsız olduğu" ifade ederek basın açıklaması yaptılar.

Toplamda 100 kişiye yakın 112 çalışanı ve farklı iki sağlık alanında faaliyet çalışma gösteren sendika komuta merkezi önünde bir araya gelerek iddiaları yalanladı. Geçtiğimiz gün Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, "Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekiminin 112 personeline yönelik mobing" iddialarını gündeme getirmiş ve isimleri gizli tutulan toplamda 8 kişi olduğu iddia edilen 112 mobinge uğradıkları yönündeki dilekçeyi gündeme getirildi. Konunun basına yansımasıyla birlikte Şehit gazi sen sağlık genel başkanı Ahmet Adıyaman ve Türk Sağlık Sen Malatya Şube başkanı Şinasi Yıldırım, 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi önünde bir araya gelerek mobing iddialarını yalanladı. Toplamda 500'ün üzerinde bir merkezde 8 kişi üzerinden genelleme yapılarak açıklama yapıldığını dile getiren Adıyaman, iddiaları kabul etmeyerek, başhekim görevini en iyi şekilde yürüttüğünü dile getirdi. Mobing açıklamasını yapan sendikaya eleştirilerini yönlendiren Adıyaman; "Bugün burada toplanma sebebimiz haksız bir iftiradan rahatsız olmamız, haksızlığa sessiz kalamayışımızdır. Dün yazılı basında yer alan bir haberde "malum sendikanın Malatya 112 başhekimi hakkında gerçeği yansıtmayan, iftira dolu ve mesnetsiz iddiaları" yer almıştır. Bu yalanların arkasındaki kötü amacı görüyoruz ve kınıyoruz. Malatya 112 başhekimi göreve başladıktan sonra yaptığı sistemsel değişimlerle, usulsüz görevlendirmelerin sonlandırılmasıyla, mesai sistemine şeffaflık getirmesiyle, çalışma ortamındaki fiziksel şartların iyileştirilmesiyle ve personelin moral ve motivasyonunu yükseltmesiyle tüm sağlık çalışanlarının takdirini kazanmıştır. Malum sendika önceki dönemlerde idare üzerinde baskı kurarak usulsüz taleplerde bulunup karşılığını alabilmekteydiler. Başhekimimizin dik duruşuyla malum sendikanın baskıları boşa çıkmış, usulsüz talepleri karşılık bulamamıştır. Malum sendika yapmış olduğu yalan açıklamalarla bu sefer baltayı taşa vurmuştur. Personelin takdirini kazanmış olan başhekime atılan çamur tutmamıştır. 112 çalışanları bugün burada başhekimimize atılan iftiralara tepkilerini göstermek için toplanarak haksızlığa karşı birlik ve beraberliklerini en güzel şekilde göstermişlerdir. Personelin hakkını savunduğunu iddia edip arka planda personel üzerinden kendi çıkarları için rant sağlayan malum sendikaya üye olan arkadaşlarımızın istifa ederek tepkilerini ortaya koymalarını temenni etmekteyiz. Şehit gazi sen sağlık genel başkanı Ahmet Adıyaman olarak bütün sağlık çalışanlarımızın ve liyakat sahibi yöneticilerimizin yanında olacağımı belirtir, dik duruşunuzdan dolayı hepinize teşekkür ederim." dedi. Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi ise iddialar hakkında henüz bir değerlendirme yapmadı.  
Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, "Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekiminin 112 personeline yönelik mobing" iddialarını gündeme getirmişti. İddialar üzerine bugün iki sendika bir raya gelerek "iddiaların asılsız olduğu" ifade ederek basın açıklaması yaptılar.

Toplamda 100 kişiye yakın 112 çalışanı ve farklı iki sağlık alanında faaliyet çalışma gösteren sendika komuta merkezi önünde bir araya gelerek iddiaları yalanladı.

Geçtiğimiz gün Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, " Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekiminin 112 personeline yönelik mobing" iddialarını gündeme getirmiş ve isimleri gizli tutulan toplamda 8 kişi olduğu iddia edilen 112 mobinge uğradıkları yönündeki dilekçeyi gündeme getirildi. Konunun basına yansımasıyla birlikte Şehit gazi sen sağlık genel başkanı Ahmet Adıyaman ve Türk Sağlık Sen Malatya Şube başkanı Şinasi Yıldırım, 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi önünde bir araya gelerek mobing iddialarını yalanladı.

Toplamda 500'ün üzerinde bir merkezde 8 kişi üzerinden genelleme yapılarak açıklama yapıldığını dile getiren Adıyaman, iddiaları kabul etmeyerek, başhekim görevini en iyi şekilde yürüttüğünü dile getirdi. Mobing açıklamasını yapan sendikaya eleştirilerini yönlendiren Adıyaman; "Bugün burada toplanma sebebimiz haksız bir iftiradan rahatsız olmamız, haksızlığa sessiz kalamayışımızdır. Dün yazılı basında yer alan bir haberde "malum sendikanın Malatya 112 başhekimi hakkında gerçeği yansıtmayan, iftira dolu ve mesnetsiz iddiaları" yer almıştır. Bu yalanların arkasındaki kötü amacı görüyoruz ve kınıyoruz. Malatya 112 başhekimi göreve başladıktan sonra yaptığı sistemsel değişimlerle, usulsüz görevlendirmelerin sonlandırılmasıyla, mesai sistemine şeffaflık getirmesiyle, çalışma ortamındaki fiziksel şartların iyileştirilmesiyle ve personelin moral ve motivasyonunu yükseltmesiyle tüm sağlık çalışanlarının takdirini kazanmıştır. Malum sendika önceki dönemlerde idare üzerinde baskı kurarak usulsüz taleplerde bulunup karşılığını alabilmekteydiler. Başhekimimizin dik duruşuyla malum sendikanın baskıları boşa çıkmış, usulsüz talepleri karşılık bulamamıştır. Malum sendika yapmış olduğu yalan açıklamalarla bu sefer baltayı taşa vurmuştur. Personelin takdirini kazanmış olan başhekime atılan çamur tutmamıştır. 112 çalışanları bugün burada başhekimimize atılan iftiralara tepkilerini göstermek için toplanarak haksızlığa karşı birlik ve beraberliklerini en güzel şekilde göstermişlerdir. Personelin hakkını savunduğunu iddia edip arka planda personel üzerinden kendi çıkarları için rant sağlayan malum sendikaya üye olan arkadaşlarımızın istifa ederek tepkilerini ortaya koymalarını temenni etmekteyiz. Şehit gazi sen sağlık genel başkanı Ahmet Adıyaman olarak bütün sağlık çalışanlarımızın ve liyakat sahibi yöneticilerimizin yanında olacağımı belirtir, dik duruşunuzdan dolayı hepinize teşekkür ederim." dedi.

Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi ise iddialar hakkında henüz bir değerlendirme yapmadı.  

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (1 )

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gunestv.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
SAPLAAAA :)
(17.07.2021 16:46 - #241)
Haberin sonunda başhekim henüz değerlendirme yapmadı denilmiş. Serdar Hoca neyin değerlendirmesini yapacak? Bazen kendini ispatlamaya çalışmak, şahsına en büyük hakarettir. Hakaret demişken; Mehmet Adıyaman, kulağın çınlıyor mu? :)
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gunestv.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.
Malatya haberleri