Gündem (Anka) - Anka Haber Ajansı | Haber Girişi: 27.08.2021 - 20:57, Güncelleme: 27.08.2021 - 22:19

Kılıçdaroğlu evin anahtarını ailenin küçük kızı Meryem’e verdi.

 

Kılıçdaroğlu evin anahtarını ailenin küçük kızı Meryem’e verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmaris Belediyesi’nin orman yangınında evi yanan bir aile için yaptığı evin anahtarını, ailenin küçük kızı Meryem’e verdi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmaris Belediyesi’nin orman yangınında evi yapan bir aile için yaptığı evin anahtarını, ailenin küçük kızı Meryem’e verdi. Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla’daki yangın bölgesinde yaptığı incelemelerine Marmaris’in Osmaniye mahallesinde devam etti. Kılıçdaroğlu’na, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da eşlik etti. Kılıçdaroğlu’nu, Osmaniye mahallesinde küçük Meryem karşıladı ve ona çiçek verdi. En sevdiği dersin edebiyat olduğunu söyleyen küçük kıza Kılıçdaroğlu, “Hadi bakalım, umarım iyi bir edebiyatçı olursun” dedi. Marmaris Belediye Başkanı Oktay, Kılıçdaroğlu’na yangınla ilgili sunum yaptı. Oktay, 55 konutun yıkıldığını ya da ve acil yıkılacak durumda olduğunu söyleyerek, “108 konut, 35 depo, 60 ahır, 10 ticarethane, 4 müştemilat, 14 samanlık ve 2 okulda hasar var. Resmi kurumların yerlerinde var. Toplamda 255 yapıda, Marmaris’te hasar var. Şu anda bulunduğumuz Osmaniye köyünde, en çok yapı anlamında hasar görmekteyiz. Neredeyse köyün içinden geldi, geçti yangın” dedi.  Oktay, Osmaniye’de 114 yapının yandığına dikkat çekti. Oktay, 11 bin 112 vatandaşı yangın sırasında tahliye ettiklerini, etkilenen hayvanları geçici koruma merkezine götürdüklerini bildirerek, “Tüm kurumlarla eşgüdüm içinde gitmeye özen gösterdik” dedi. Marmaris için “Sen hep güzelsin” sloganı oluşturduklarını kaydeden Oktay, “Küllerimizden doğacağız, yaralarımız beraber saracağız” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, yangından evi hasar gören bir aile için Marmaris Belediyesi’nin desteğiyle yapılan eve gitti. Oktay, burada da “Yaparsa halkçı belediyeler yapar” dedi. Kılıçdaroğlu, evin anahtarını ailenin küçük kızı Meryem’e teslim etti. Evin kapısını küçük Meryem açtı. Kılıçdaroğlu ve aile beraber eve girdi. Kılıçdaroğlu, Meryem’e “Sen edebiyatçı olacaksın. Bak büyükşehir belediye başkanı olmak istersen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız (Özlem Çerçioğlu) da burada. Aydın Büyükşehir Belediyemiz de depremde, Bozkurt’ta evlerin büyük bir kısmını yaptı, teslim etti” dedi. Evi hasar gören ailenin ebeveynleri, Kılıçdaroğlu’na, Marmaris Belediyesi’nin hep yanlarında olduğunu söyledi. Oktay, evleri zarar gören yurttaşların evlerinin yeniden yapılmasına ilişkin süreçleri şöyle anlattı: “Bir; TOKİ’ye veriyorsunuz, 18 yıl ödemeli borçlanma. İki; kısmi hasarlılar için belli oranda nakit. Vatandaşlarımızın tamamı zararlarının karşılanmadığını ifade ediyorlar. Üç; bırakıyorsunuz bize; biz, sizin açığınızı kapatıyoruz.”
Pencereyi Kapat
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmaris Belediyesi’nin orman yangınında evi yanan bir aile için yaptığı evin anahtarını, ailenin küçük kızı Meryem’e verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmaris Belediyesi’nin orman yangınında evi yapan bir aile için yaptığı evin anahtarını, ailenin küçük kızı Meryem’e verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla’daki yangın bölgesinde yaptığı incelemelerine Marmaris’in Osmaniye mahallesinde devam etti. Kılıçdaroğlu’na, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da eşlik etti.

Kılıçdaroğlu’nu, Osmaniye mahallesinde küçük Meryem karşıladı ve ona çiçek verdi. En sevdiği dersin edebiyat olduğunu söyleyen küçük kıza Kılıçdaroğlu, “Hadi bakalım, umarım iyi bir edebiyatçı olursun” dedi.

Marmaris Belediye Başkanı Oktay, Kılıçdaroğlu’na yangınla ilgili sunum yaptı. Oktay, 55 konutun yıkıldığını ya da ve acil yıkılacak durumda olduğunu söyleyerek, “108 konut, 35 depo, 60 ahır, 10 ticarethane, 4 müştemilat, 14 samanlık ve 2 okulda hasar var. Resmi kurumların yerlerinde var. Toplamda 255 yapıda, Marmaris’te hasar var. Şu anda bulunduğumuz Osmaniye köyünde, en çok yapı anlamında hasar görmekteyiz. Neredeyse köyün içinden geldi, geçti yangın” dedi.  Oktay, Osmaniye’de 114 yapının yandığına dikkat çekti.

Oktay, 11 bin 112 vatandaşı yangın sırasında tahliye ettiklerini, etkilenen hayvanları geçici koruma merkezine götürdüklerini bildirerek, “Tüm kurumlarla eşgüdüm içinde gitmeye özen gösterdik” dedi.

Marmaris için “Sen hep güzelsin” sloganı oluşturduklarını kaydeden Oktay, “Küllerimizden doğacağız, yaralarımız beraber saracağız” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, yangından evi hasar gören bir aile için Marmaris Belediyesi’nin desteğiyle yapılan eve gitti. Oktay, burada da “Yaparsa halkçı belediyeler yapar” dedi.

Kılıçdaroğlu, evin anahtarını ailenin küçük kızı Meryem’e teslim etti. Evin kapısını küçük Meryem açtı. Kılıçdaroğlu ve aile beraber eve girdi. Kılıçdaroğlu, Meryem’e “Sen edebiyatçı olacaksın. Bak büyükşehir belediye başkanı olmak istersen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız (Özlem Çerçioğlu) da burada. Aydın Büyükşehir Belediyemiz de depremde, Bozkurt’ta evlerin büyük bir kısmını yaptı, teslim etti” dedi.

Evi hasar gören ailenin ebeveynleri, Kılıçdaroğlu’na, Marmaris Belediyesi’nin hep yanlarında olduğunu söyledi.

Oktay, evleri zarar gören yurttaşların evlerinin yeniden yapılmasına ilişkin süreçleri şöyle anlattı:

“Bir; TOKİ’ye veriyorsunuz, 18 yıl ödemeli borçlanma. İki; kısmi hasarlılar için belli oranda nakit. Vatandaşlarımızın tamamı zararlarının karşılanmadığını ifade ediyorlar. Üç; bırakıyorsunuz bize; biz, sizin açığınızı kapatıyoruz.”

Habere ifade bırak !
Habere Ek Video
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gunestv.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.