Spor Haber Girişi: 21.07.2021 - 13:04, Güncelleme: 21.07.2021 - 13:04
kitap

Malatyalı Milli Sporcu Denizhan Iğdır Hayatını Kaybetti

 

Malatyalı Milli Sporcu Denizhan Iğdır Hayatını Kaybetti

Sualtı Ragbisi Genç Milli Takım Kaptanı Malatya Hekimhanlı Denizhan Iğdır yaşadığı talihsiz bir kaza sonucunda genç yaşta hayatını kaybetti. Iğdır vefatı spor camiası ve Hekimhan'ı yasa boğdu.
Iğdır'ın vefatıyla ilgili mesaj yayımlayan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu şu ifadelere yer verdi:  "Sualtı Ragbisi Genç Milli Takım Kaptanımız Denizhan Iğdır, yaşadığı talihsiz bir kaza sonunda hayatını kaybetti. Milli Sporcumuz Denizhan Iğdır’ın vefat haberi, sualtı topluluğu üyelerimizi ve federasyonumuzu yasa boğdu.Balıkesir’in Altınoluk sahilinde dün yaşanan talihsiz bir kaza sonunda aramızdan ayrılan Sualtı Ragbisi Genç Milli Takım Kaptanımız Denizhan Iğdır, 25 yıllık yaşamına sayısız ulusal ve uluslararası başarılar sığdırdı. 2016’daki Avrupa Gençler Sualtı Şampiyonası’nda takım arkadaşlarıyla birlikte altın madalyayı göğüsleyen Denizhan Iğdır, 2013 yılında bu spora başladı. Ege Sualtı Sporları Kulübü’nde sayısız Türkiye şampiyonluğu başarısını yaşayan başarılı Sporcumuz, hem genç hem büyüklerde milli takımın vazgeçilmez oyuncusuydu. Sualtı ragbisinin 2 numaralı oyuncusu olarak bilinen Denizhan Iğdır, Avrupa Ligi’nde üçüncülüğü, Şampiyon Kulüpler Kupası’nda takım arkadaşlarıyla 5.liği yaşadı ve ülkemize yaşattı." Sualtı Ragbisi Milli Takımlar Antrenörü Tarkan Laleli  mesajında, “Denizhan’ın aramızdan ayrılışının acısı karşısında söyleyeceğimiz her şey kifayetsiz kalır. Onu tanımak, onunla çalışmak, onun yarattığı başarılara tanıklık etmek, onun hayatına sığdırdığı altın madalyaların mutluluğunu birlikte yaşamak hayatımızın en değerli ve silinemeyecek anılarını oluşturacak. Davranışlarıyla çevresindeki gençlere örnek olan Denizhan, sualtı ragbisinin “altın çocuğu” olarak bizimle birlikte yaşamaya devam edecek. Allah rahmet eylesin. Ailesine, takım arkadaşlarına, sevdiklerine sabır diliyorum. Başımız sağolsun” dedi. Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Şahin Özen son derece üzgün olduklarını belirterek, “Milli Sporcumuz Denizhan’ın aramızdan ayrılışının acısını ve şokunu yaşıyoruz. Kişiliğiyle ve sualtı ragbisindeki muhteşem başarılarıyla Denizhan’ı her daim kalbimizde ve ruhumuzda yaşayacağız, yaşatacağız. Kederli ailesinin acısını yürekten paylaşıyor, Denizhan’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Sualtı topluluğu ailemizin başı sağolsun. Gerçekten çok üzgünüz” dedi. YILDIZ TEKNİK'TEN MESAJ Iğdır'ın vefatıyla ilgili öğrencisi olduğu Yıldız Teknik Üniversitesi'nde de mesaj yayımlandı. Mesajda: "YTÜ Makine Mühendisliği öğrencimiz ve YTÜ Stallions takımımızın değerli üyesi Denizhan Iğdır’ın aramızdan ayrılışının derin üzüntüsü içerisindeyiz. Denizhan’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm YTÜ ailesine başsağlığı dileriz." denildi.
Pencereyi Kapat
Sualtı Ragbisi Genç Milli Takım Kaptanı Malatya Hekimhanlı Denizhan Iğdır yaşadığı talihsiz bir kaza sonucunda genç yaşta hayatını kaybetti. Iğdır vefatı spor camiası ve Hekimhan'ı yasa boğdu.
kitaprek

Iğdır'ın vefatıyla ilgili mesaj yayımlayan Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu şu ifadelere yer verdi:  "Sualtı Ragbisi Genç Milli Takım Kaptanımız Denizhan Iğdır, yaşadığı talihsiz bir kaza sonunda hayatını kaybetti. Milli Sporcumuz Denizhan Iğdır’ın vefat haberi, sualtı topluluğu üyelerimizi ve federasyonumuzu yasa boğdu.Balıkesir’in Altınoluk sahilinde dün yaşanan talihsiz bir kaza sonunda aramızdan ayrılan Sualtı Ragbisi Genç Milli Takım Kaptanımız Denizhan Iğdır, 25 yıllık yaşamına sayısız ulusal ve uluslararası başarılar sığdırdı. 2016’daki Avrupa Gençler Sualtı Şampiyonası’nda takım arkadaşlarıyla birlikte altın madalyayı göğüsleyen Denizhan Iğdır, 2013 yılında bu spora başladı. Ege Sualtı Sporları Kulübü’nde sayısız Türkiye şampiyonluğu başarısını yaşayan başarılı Sporcumuz, hem genç hem büyüklerde milli takımın vazgeçilmez oyuncusuydu. Sualtı ragbisinin 2 numaralı oyuncusu olarak bilinen Denizhan Iğdır, Avrupa Ligi’nde üçüncülüğü, Şampiyon Kulüpler Kupası’nda takım arkadaşlarıyla 5.liği yaşadı ve ülkemize yaşattı."

Sualtı Ragbisi Milli Takımlar Antrenörü Tarkan Laleli  mesajında, “Denizhan’ın aramızdan ayrılışının acısı karşısında söyleyeceğimiz her şey kifayetsiz kalır. Onu tanımak, onunla çalışmak, onun yarattığı başarılara tanıklık etmek, onun hayatına sığdırdığı altın madalyaların mutluluğunu birlikte yaşamak hayatımızın en değerli ve silinemeyecek anılarını oluşturacak. Davranışlarıyla çevresindeki gençlere örnek olan Denizhan, sualtı ragbisinin “altın çocuğu” olarak bizimle birlikte yaşamaya devam edecek. Allah rahmet eylesin. Ailesine, takım arkadaşlarına, sevdiklerine sabır diliyorum. Başımız sağolsun” dedi.

Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Şahin Özen son derece üzgün olduklarını belirterek, “Milli Sporcumuz Denizhan’ın aramızdan ayrılışının acısını ve şokunu yaşıyoruz. Kişiliğiyle ve sualtı ragbisindeki muhteşem başarılarıyla Denizhan’ı her daim kalbimizde ve ruhumuzda yaşayacağız, yaşatacağız. Kederli ailesinin acısını yürekten paylaşıyor, Denizhan’a Allah’tan rahmet diliyoruz. Sualtı topluluğu ailemizin başı sağolsun. Gerçekten çok üzgünüz” dedi.

YILDIZ TEKNİK'TEN MESAJ

Iğdır'ın vefatıyla ilgili öğrencisi olduğu Yıldız Teknik Üniversitesi'nde de mesaj yayımlandı. Mesajda: "YTÜ Makine Mühendisliği öğrencimiz ve YTÜ Stallions takımımızın değerli üyesi Denizhan Iğdır’ın aramızdan ayrılışının derin üzüntüsü içerisindeyiz. Denizhan’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm YTÜ ailesine başsağlığı dileriz." denildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
kitaptanı
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.