Spor (Anka) - Anka Haber Ajansı | Haber Girişi: 30.08.2021 - 17:05, Güncelleme: 30.08.2021 - 17:05
kitap

Cimnastik Federasyonu Başkanı Çelen: Tarihte İlk Defa Hem Avrupa'da Hem Dünyada Hem De Olimpiyatta Madalya Aldık

 

Cimnastik Federasyonu Başkanı Çelen: Tarihte İlk Defa Hem Avrupa'da Hem Dünyada Hem De Olimpiyatta Madalya Aldık

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, “Tarihte ilk defa hem Avrupa'da hem dünyada, peşine de olimpiyatta madalya aldık. Çok güçlü bir genç ekip geliyor. Onlar artık altın madalyalara ulaşıp Paris'te ülkemizin bayrağını dalgalandıracaklar” dedi.
Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir ile birlikte; Bilecik’teki 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katıldı. Törenlerin ardından, açıklama yapan Çelen; cimnastiğin 2012 yılında 12 ilde yapıldığını, bugün ise 81 ile yayıldığını söyledi. Çelen, şöyle konuştu: “CİMNASTİK GERÇEKTEN GÜZEL BİR YERE GELDİ” “Tarihte ilk defa hem Avrupa'da hem dünyada peşine de olimpiyatta madalya aldık. Çok güçlü bir genç ekip geliyor. Onlar artık altın madalyalara ulaşıp Paris'te ülkemizin bayrağını dalgalandıracaklar. Bundan sonra cimnastiğin hedefi olimpiyatlara katılmak değil madalya almak olacak. Şöyle bir hatırlıyorum da 2 olimpiyat öncesinde, hatta bu olimpiyat öncesinde kota alabilecek miyiz? Cimnastik gidecek mi, gidebilecek mi soruları, çok kısa bir süre içinde Madalya alacağız mı? Rengi ne olacak, kaç tane olacak... Tabi bu nasıl oldu? Başta tabi Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Cimnastiğe vermiş olduğu destek ve illerdeki, taşralarda bulunan müdürlerimizin cimnastiğe vermiş olduğu destek. “CİMNASTİKTE LİSANSLI SPORCU SAYISI 120 BİNİ AŞTI” Başta federasyonumuzun yönetim kurulu ailelerimiz, oyuncularımız kulüplerimiz, hakemlerimiz hep beraber güçlü bir aile olduk. Dünyada bu yüzden de jimnastik gerçekten güzel bir yere geldi. Cimnastik ülkesi olma yolunda adımlar attık. Güzel şeyler olacak. 1200 lisanslı sporcumuz vardı. Bugün 120 bini aştı. Yaklaşık 600 tanesi yarışıyordu. Şimdi 25 bin kişi yarışıyor."
Pencereyi Kapat
Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, “Tarihte ilk defa hem Avrupa'da hem dünyada, peşine de olimpiyatta madalya aldık. Çok güçlü bir genç ekip geliyor. Onlar artık altın madalyalara ulaşıp Paris'te ülkemizin bayrağını dalgalandıracaklar” dedi.
kitaprek

style="font-size:16px"> href="https://www.gunestv.com/ara?q=Türkiye Cimnastik Federasyonu " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir ile birlikte; Bilecik’teki 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katıldı. Törenlerin ardından, açıklama yapan Çelen; cimnastiğin 2012 yılında 12 ilde yapıldığını, bugün ise 81 ile yayıldığını söyledi. Çelen, şöyle konuştu:

style="font-size:16px">“CİMNASTİK GERÇEKTEN GÜZEL BİR YERE GELDİ”

style="font-size:16px">“Tarihte ilk defa hem Avrupa'da hem dünyada peşine de olimpiyatta madalya aldık. Çok güçlü bir genç ekip geliyor. Onlar artık altın madalyalara ulaşıp Paris'te ülkemizin bayrağını dalgalandıracaklar. Bundan sonra cimnastiğin hedefi olimpiyatlara katılmak değil madalya almak olacak. Şöyle bir hatırlıyorum da 2 olimpiyat öncesinde, hatta bu olimpiyat öncesinde kota alabilecek miyiz? Cimnastik gidecek mi, gidebilecek mi soruları, çok kısa bir süre içinde Madalya alacağız mı? Rengi ne olacak, kaç tane olacak... Tabi bu nasıl oldu? Başta tabi Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Cimnastiğe vermiş olduğu destek ve illerdeki, taşralarda bulunan müdürlerimizin cimnastiğe vermiş olduğu destek.
/>
/> “CİMNASTİKTE LİSANSLI SPORCU SAYISI 120 BİNİ AŞTI”
/>
/> Başta federasyonumuzun yönetim kurulu ailelerimiz, oyuncularımız kulüplerimiz, hakemlerimiz hep beraber güçlü bir aile olduk. Dünyada bu yüzden de jimnastik gerçekten güzel bir yere geldi. Cimnastik ülkesi olma yolunda adımlar attık. Güzel şeyler olacak. 1200 lisanslı sporcumuz vardı. Bugün 120 bini aştı. Yaklaşık 600 tanesi yarışıyordu. Şimdi 25 bin kişi yarışıyor."

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
kitaptanı
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.