Yaşam (Anka) - Anka Haber Ajansı | Haber Girişi: 10.10.2021 - 18:15, Güncelleme: 10.10.2021 - 18:15
kitap

Bornova'da Kadına Yönelik Şiddet Çalıştayı

 

Bornova'da Kadına Yönelik Şiddet Çalıştayı

İzmir Kent Konseyi, İzmir Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı hazırlığını, Bornova’da düzenlediği sivil toplum kuruluşları (STK) çalıştayı ile sürdürdü.
Bornova Belediyesi’nin 250’yi aşkın STK’ya ev sahipliği yaptığı STK Yerleşkesi’nde yapılan çalıştayda konuşan İzmir Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, şiddete özgü bir ulusal hatta ihtiyaç olduğunu belirterek, “Çalıştayın varlık nedeni, son yıllarda giderek artan ve engel olunamayan kadın, çocuk ve LGBT’lerin maruz kaldığı, örgütlü olsak da önüne geçemediğimiz şiddettir" dedi. Işık, çalıştayın çıktılarını hem kamuoyuyla paylaşacaklarını hem de İzmir Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddet Koordinasyon Kurulu’nca düzenlenecek olan il eylem planı çalıştayına sunacaklarını belirtti. İzmir’deki tüm STK’lara kapılarının açık olduğunu söyleyen Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ise “Bornova, kadının sosyal ve ekonomik yaşamda daha fazla bulunabilmesi için kreşler açan, meslek kursları düzenleyen, girişimciliği destekleyen kadın dostu bir kent. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele yolundaki bu önemli çalıştayın Bornova’mızda yapılması bizler için büyük mutluluk. Ortak bir paydamız var. Belediyeler de sivil toplum kuruluşları da hizmet eden kurumlar. Bu doğrultuda kendilerine ev sahipliği yapmanın ötesinde birlikte projeler üretmeye ve çalışmaya da her zaman hazırız. Kadının toplumdaki yerinin gelişip güçlenmesi yolunda yapılacak her çalışmanın yanındayız” diye konuştu.  Moderatörlüğünü Hatice Demir’in yaptığı panelle başlayan program, kamu, sivil toplum ve meslek örgütlerinden temsilcilerin yaptığı konuşmalardan sonra İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve çok sayıda kadın STK temsilcisinin geniş katılımı ile yapılan çalıştayla devam etti. Tüm gün süren programda, yazar Demet Cengiz’in “Adımı Deniz Koydular” adlı kitabının tanıtımı ve imza etkinliği de yapıldı.
Pencereyi Kapat
İzmir Kent Konseyi, İzmir Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı hazırlığını, Bornova’da düzenlediği sivil toplum kuruluşları (STK) çalıştayı ile sürdürdü.
kitaprek

Bornova Belediyesi’nin 250’yi aşkın STK’ya ev sahipliği yaptığı STK Yerleşkesi’nde yapılan çalıştayda konuşan İzmir Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık, şiddete özgü bir ulusal hatta ihtiyaç olduğunu belirterek, “Çalıştayın varlık nedeni, son yıllarda giderek artan ve engel olunamayan kadın, çocuk ve LGBT’lerin maruz kaldığı, örgütlü olsak da önüne geçemediğimiz şiddettir" dedi. Işık, çalıştayın çıktılarını hem kamuoyuyla paylaşacaklarını hem de İzmir Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddet Koordinasyon Kurulu’nca düzenlenecek olan il eylem planı çalıştayına sunacaklarını belirtti.

İzmir’deki tüm STK’lara kapılarının açık olduğunu söyleyen Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ise “Bornova, kadının sosyal ve ekonomik yaşamda daha fazla bulunabilmesi için kreşler açan, meslek kursları düzenleyen, girişimciliği destekleyen kadın dostu bir kent. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele yolundaki bu önemli çalıştayın Bornova’mızda yapılması bizler için büyük mutluluk. Ortak bir paydamız var. Belediyeler de sivil toplum kuruluşları da hizmet eden kurumlar. Bu doğrultuda kendilerine ev sahipliği yapmanın ötesinde birlikte projeler üretmeye ve çalışmaya da her zaman hazırız. Kadının toplumdaki yerinin gelişip güçlenmesi yolunda yapılacak her çalışmanın yanındayız” diye konuştu. 

Moderatörlüğünü Hatice Demir’in yaptığı panelle başlayan program, kamu, sivil toplum ve meslek örgütlerinden temsilcilerin yaptığı konuşmalardan sonra İzmir Kent Konseyi Kadın Meclisi ve çok sayıda kadın STK temsilcisinin geniş katılımı ile yapılan çalıştayla devam etti. Tüm gün süren programda, yazar Demet Cengiz’in “Adımı Deniz Koydular” adlı kitabının tanıtımı ve imza etkinliği de yapıldı.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
kitaptanı
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve gunestv.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.