ASIM DEMİRKÖK KİTAPLARINI İMZALADI

Malatyalı Gazeteci Yazar Asım Demirkök, ‘Çerçeveye sığmayanlar 1ve 2’ kitabının imza gününde sevenleri ve okurları ile bir araya geldi.

Sanat Sokağında bir kafede Kitaplarını tanıtan ve kitaplarının imza gününde okurları ile bir araya gelen Gazetemiz Köşe Yazarlarından Asım Demirkök, heyecanlı olduğunu söyledi.

Kitabı hakkında kısa bilgiler veren Demirkök;  “Yaklaşık 25 yıla yakın televizyonlarda program yaptım. Kitaplarımın imza günü vesilesiyle gerçekten çok heyecanlıyım. Bugüne kadar ürettiklerimi, toplumla buluşturmak yönünde attığım adımlar nedeniyle heyecanlıyım. Dilerim, kitaplarımdan hemşerilerimiz yararlanır. Eğer eksik gördükleri bir taraf olursa, onları da eleştiri olarak bana sunarlarsa gelecekteki köşe yazılarımda onlara da dikkat ederim. İkinci Kitabımın ön sözünü çok önemsiyorum. Birinci kitabımın ön sözünü yazdığım zaman anladım ki, İkinci Kitabımın önsözünün içerisinde olanlar oraya dökülmüş. Bir kentin mekânsal, fiziki durumları bir gün mutlaka yerine gelir. Rahmetli annemin bana kadim kültürümüzden aktardıkları sözler yolcuğumda bana örnek olmuştur.  Kadınlarımız, analarımızın şiddete uğraması, Çocukların sefalet içerisin de yaşaması, boşanmaların artması inanın ki beni üzmektedir ve gelecekten de de kaygı duymaktayım. Biz bir yerde mekânsal ve fiziksel konuları yerine getirebiliriz ama toplumsal hareketliliği yerine getiremeyiz. Onun için kadınlarımıza, analarımıza sahip çıkalım. Ben bu konuları kitaplarımda işlemeye Gayret gösterdim. Hem şehrimizin uzun yolculuğunda mekânsal ve fiziksel konuları, hem de insanların değişimlerini kitabımda yer vermeye çalıştım. Eğer şehrimizin kimliğini koruyup yarınlara taşıyabilirsek, o zaman hemşerilerimizle birlikte kentimizi ileri taşırız diye düşünüyorum” dedi.

 ONAY OZAN

 

www.gunestv.com sitesinden 6.6.2020 tarihinde yazdırılmıştır.